Aktualności

Co warto zabrać na wyjazd kamperem?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Ciepłe, długie dni mogą zwiastować czas odpoczynku i chwilowego oderwania się od codziennych obowiązków. Wiele osób znudzonych monotonnymi podróżami o jednolitym charakterze, decyduje się na wprowadzenie pewnych zmian poprzez zakup lub wynajem kampera. Pojazdy, nazywane niekiedy inaczej „domami na kółkach” są bardzo praktyczne i pozwalają zabrać ze sobą masę rzeczy, o których nikt podczas standardowej podróży innym środkiem transportu nawet by nie pomyślał.

Czytaj dalej
Nowy system oceny jazdy polskich kierowców – powitajmy eSCOR

eSCOR to inaczej Elektroniczny System Centralnej Oceny Ryzyka. Beneficjentem i założycielem tego projektu jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Na podstawie informacji dostępnych w bazie UFG, system tworzy tzw. ocenę ryzyka, mierzoną w zakresie od 1 do 5. Takie rozwiązanie usiłuje przedstawić, w jaki sposób historia polisowo-szkodowa kierowcy może wpłynąć chociażby na koszty ubezpieczenia OC samochodu osobowego.

Czytaj dalej
Rajd Dakar 2023: Polak zwycięzcą jednej z kategorii

Rajd Dakar to najpopularniejszy długodystansowy rajd terenowy Świata. Swoją historię zapoczątkował już w 1979 roku, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Trasa tego jakże emocjonującego wyścigu prowadziła z Paryża - miejsca zamieszkania Thierry’ego Sabine’a, czyli pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. Jej koniec zaplanowano natomiast w senegalskim Dakarze. Spośród startujących wtedy ponad 180 załóg, rajd ukończyły zaledwie 24 motocykle i 50 samochodów terenowych.

Czytaj dalej
Podsumowanie roku 2022 w branży motoryzacyjnej – top marki i najczęściej kupowane samochody

Jak wyglądał rynek samochodowy w 2022 roku? Ile i jakich pojazdów sprzedano a także jakie marki najchętniej wybierali Polacy?

Czytaj dalej
Limitowana wersja Maybacha – Virgil Abloh

Mercedes-Maybach jest uznawany za jednego z największych pionierów światowej motoryzacji. Projekty wywodzące się spod tego szyldu, niemal od zawsze wzbudzały emocje i przedstawiały nowe oblicze luksusu, powtarzane później przez lata u konkurencji. Mniej więcej od 2020 roku, w świecie designu słychać było głosy, jakoby miała zostać podjęta współpraca pomiędzy Maybachem, a Virgilem Abloh. Zdarzenie to doszło do skutku owocując aż dwoma projektami, co spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem zarówno wśród

Czytaj dalej
Wszystko o samochodach elektrycznych – koszta, ładowanie, eksploatacja

Jeszcze do niedawna, wielu użytkowników dróg nie chciało w ogóle słyszeć o zamianie swojego samochodu spalinowego na wersję elektryczną. Czasy jednak się zmieniają, a wraz z szeroko idącym postępem technologicznym oraz nieustannie rozwijającą się infrastrukturą, część kierowców diametralnie zmieniła swoje zdanie w tym temacie.

Czytaj dalej
Nowy taryfikator mandatów – czy to rozwiąże problem z wypadkami?

Z wielu informacji bazujących na policyjnych statystykach wynika, że druga połowa września tego roku była znacznie bezpieczniejsza na drogach, względem tego samego okresu rok wcześniej. Czy to natomiast oznacza pozytywny wpływ nowego taryfikatora mandatów na wyobraźnię kierowców? Z takim stwierdzeniem lepiej jeszcze poczekać.

Czytaj dalej
Elektryczna G Klasa w 2024 roku

Mercedes Klasy G to niewątpliwie ikona motoryzacji — prosta, niemal niezmienna od 1979 roku lat bryła zyskała wielu miłośników na całym świecie. Teraz Mercedes pracuje nad jej elektryczną wersją — co czeka nas w wersji z elektrycznym napędem?

Czytaj dalej
Najczęściej wybierane marki samochodów w Polsce w I połowie 2022 roku

Pierwsze półrocze 2022 roku nie przyniosło zbyt wielu zaskoczeń na polskim rynku motoryzacyjnym. Japoński koncern Toyota już od ponad 2,5 roku utrzymuje swoją pozycję lidera, sprzedając w okresie od stycznia do czerwca ponad 37 934 nowych samochodów osobowych.

Czytaj dalej
Podróż autem z dzieckiem – jak się przygotować?

Wielu z nas,  zwłaszcza latem ma ochotę wybrać się na choćby kilkudniowy wypoczynek. Oderwanie się od codzienności i zwiedzenie pięknych miejsc pomaga naładować baterie i wrócić z urlopu w pełni sił. Często jednak nasze wakacje oznaczają nawet kilkunastogodzinną podróż autem wraz z naszymi pociechami. Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?Podróż autem z dzieckiem – jak się przygotować?

Czytaj dalej
Mercedes Vision EQXX – przełomowy elektryk ze sporym zasięgiem

Mercedes już wielokrotnie dowodził, że jest w stanie dokonywać przełomów w praktycznie każdej płaszczyźnie na rynku motoryzacyjnym. Ta renomowana marka spod szyldu gwiazdy decyduje się rozdawać karty również w kwestii pojazdów elektrycznych.

Czytaj dalej
Jak działa wynajem długoterminowy samochodu?

Wielu z nas chcąc cieszyć się jazdą nowym samochodem, staje przed wyborem — leasing, kredyt a może coraz popularniejszy w ostatnich latach wynajem długoterminowy, który stanowi niezwykle ciekawą i korzystną alternatywę dla leasingu czy kredytu gotówkowego. Jak dokładnie działa wynajem długoterminowy auta i czym różni się od pozostałych form finansowania?

Czytaj dalej
Nowy model Mercedesa GLC – jedna z gorętszych premier tego roku

Każdy rok niesie ze sobą długo wyczekiwane premiery nowych modeli samochodów. Aktualnie cały motoryzacyjny świat skupił wzrok na gwieździe Mercedesa — światło dzienne ujrzał bowiem najnowszy GLC.

Czytaj dalej
Auto do ślubu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wynajmu?

Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej wyjątkowy dzień w naszym życiu. Każdy z nas chce, aby wszystko, co związane z tą chwilą było takie, jak sobie wymarzyliśmy. Istotnym elementem tego wydarzenia jest samochód, którym podróżować będzie Młoda Para. Na co zwrócić uwagę, a także jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Czytaj dalej
Wynajem długoterminowy czy leasing – co się bardziej opłaca w 2022 roku?

W obecnych czasach istnieje wiele metod finansowania zakupu samochodu osobowego. Oczywiście, najpowszechniejszym z nich jest wciąż zakup standardowy – za gotówkę. Niemniej jednak pojawienie się leasingu oraz wynajmu długoterminowego obróciło rynek sprzedaży pojazdów do góry nogami.

Czytaj dalej
Motoryzacja po sankcjach – jak wpłynęły na sprzedaż i produkcję podzespołów?

Globalny przemysł nie do końca zdążył podnieść się po niemalże dwuletnim okresie pandemii, a w lutym tego roku znów zainkasował kolejny, mocny cios. Mowa oczywiście o inwazji Rosji na Ukrainę, która to mocno uderzyła w światową gospodarkę. Sankcje nakładane przez kraje zachodu na agresora są niestety bronią obosieczną.

Czytaj dalej
Elektryczny Dodge Ram – pierwsze informacje

Dodge Ram to dobrze znany każdemu pasjonatowi motoryzacji pick-up. Amerykański koncern Chrystler’a produkuje go nieprzerwanie od 1981 roku, co zdecydowanie świadczy o jego popularności. Wyniki sprzedażowe tego samochodu są oszałamiające, a to ze względu na luksusowe wnętrze czy możliwość tuningu.

Czytaj dalej
Najchętniej kupowane samochody w Europie – podsumowanie 2021 roku

Rynek samochodowy na przestrzeni lat stał się bardzo obszerny, przez co ciężko potencjalnemu nabywcy zdecydować się na konkretny model. Opierając się jednak na wielu statystykach możemy dojść do wniosku, że niemal każdy segment pojazdów posiada swoje ikony, które warto wziąć pod uwagę

Czytaj dalej
Wynajem samochodu na wyjazd za granicę – który z segmentów spisze się najlepiej?

Dłuższe wyjazdy wymagają wcześniejszych przygotowań — często kluczową kwestią jest wybór środka transportu, który sprawi, że podróż będzie szybka i komfortowa. Wybierając się w podróż większą grupą, warto pomyśleć o wynajmie auta. Jaki segment wybrać i czy to się opłaca?

Czytaj dalej