Stacje ładowania elektryków – gdzie można je znaleźć i dlaczego w naszym kraju wciąż ich brakuje?

Każdego roku w naszym kraju wzrasta ilość pojazdów elektrycznych. Pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku, liczba tylko zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym wynosiła 46 552. Jest to całkiem zadowalający wynik, który mógłby być zdecydowanie lepszy, gdyby nie jeden kluczowy czynnik –  liczba stacji ładowania.

Czytaj więcej

Podsumowanie I kwartału 2022 w branży motoryzacyjnej

Początek nowego roku w branży motoryzacyjnej nie wyglądał zbyt optymistycznie. Sam rynek sprzedażowy skurczył się o około 13%. Aktualne wydarzenia na świecie nie zwiastują zmian i poprawy sytuacji. Na koniec pierwszego kwartału, Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) opublikowała raport dotyczący 102 048 zarejestrowanych w tym okresie pojazdów. Wynik ten jest znacznie niższy od tego, zanotowanego w tym samym okresie poprzedniego roku.

Czytaj więcej

Auto do ślubu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wynajmu?

Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej wyjątkowy dzień w naszym życiu. Każdy z nas chce, aby wszystko, co związane z tą chwilą było takie, jak sobie wymarzyliśmy. Istotnym elementem tego wydarzenia jest samochód, którym podróżować będzie Młoda Para. Na co zwrócić uwagę, a także jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Czytaj więcej

Czym charakteryzuje się wynajem auta bez limitu kilometrów?

Często w umowie najmu samochodu możemy znaleźć adnotację dotyczącą limitu kilometrów. Zapis ten spotykamy zarówno w przypadku najmu krótko-, jak i długoterminowego. Coraz częściej jednak możliwy jest wynajem samochodu bez limitu kilometrów. Jakie są różnice i na którą opcję się zdecydować?

Czytaj więcej

Wynajem długoterminowy czy leasing – co się bardziej opłaca w 2022 roku?

W obecnych czasach istnieje wiele metod finansowania zakupu samochodu osobowego. Oczywiście, najpowszechniejszym z nich jest wciąż zakup standardowy – za gotówkę. Niemniej jednak pojawienie się leasingu oraz wynajmu długoterminowego obróciło rynek sprzedaży pojazdów do góry nogami.

Czytaj więcej

Motoryzacja po sankcjach – jak wpłynęły na sprzedaż i produkcję podzespołów?

Globalny przemysł nie do końca zdążył podnieść się po niemalże dwuletnim okresie pandemii, a w lutym tego roku znów zainkasował kolejny, mocny cios. Mowa oczywiście o inwazji Rosji na Ukrainę, która to mocno uderzyła w światową gospodarkę. Sankcje nakładane przez kraje zachodu na agresora są niestety bronią obosieczną.

Czytaj więcej

Elektryczny Dodge Ram – pierwsze informacje

Dodge Ram to dobrze znany każdemu pasjonatowi motoryzacji pick-up. Amerykański koncern Chrystler’a produkuje go nieprzerwanie od 1981 roku, co zdecydowanie świadczy o jego popularności. Wyniki sprzedażowe tego samochodu są oszałamiające, a to ze względu na luksusowe wnętrze czy możliwość tuningu. Sama jednostka napędowa także sprawia duże wrażenie.

Czytaj więcej

Najchętniej kupowane samochody w Europie – podsumowanie 2021 roku

Rynek samochodowy na przestrzeni lat stał się bardzo obszerny, przez co ciężko potencjalnemu nabywcy zdecydować się na konkretny model. Opierając się jednak na wielu statystykach możemy dojść do wniosku, że niemal każdy segment pojazdów posiada swoje ikony, które warto wziąć pod uwagę.

Czytaj więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK