ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA - OTRZYMASZ 5% KOD RABATOWY NA PIERWSZY WYNAJEM
Wynajem samochodu na wyjazd za granicę – który z segmentów spisze się najlepiej?
30-11--0001

Wynajem samochodu na wyjazd za granicę – który z segmentów spisze się najlepiej?

Dłuższe wyjazdy wymagają wcześniejszych przygotowań — często kluczową kwestią jest wybór środka transportu, który sprawi, że podróż będzie szybka i komfortowa. Wybierając się w podróż większą grupą, warto pomyśleć o wynajmie auta. Jaki segment wybrać i czy to się opłaca?

Czy warto wynająć auto na wyjazd za granicę?

Wybierając się na dłuższy wyjazd możemy skorzystać z różnych środków transportu, często jednak wybór pada na własny samochód. Jeśli wybieramy się w podróż w kilka osób, takie rozwiązanie nie powinno sprawić żadnych problemów (oczywiście jeżeli nasze auto jest w dobrym stanie technicznym). Kłopot może pojawić się, kiedy wyjeżdżamy w większym gronie. Jazda kilkoma samochodami jest nieopłacalna, a niewielu z nas dysponuje autem typu VAN. W takiej sytuacji warto rozważyć wynajęcie auta, które pozwoli na komfortową podróż w 5-8 osób a ponadto takie rozwiązanie będzie także bardziej ekonomiczne. Oczywiście wybór auta najlepiej sprawdzi się podróżując do państw sąsiednich — nie musimy się wówczas martwić o ilość zabieranego bagażu, możemy swobodnie przemieszczać się, dokąd mamy ochotę bez uzależnienia od rozkładów jazdy. Oszczędzamy także czas na poszukiwanie miejscowej wypożyczalni aut i formalności związane z wynajmem.

Jaki pojazd wynająć na długą podróż?

Poszukując auta na długą podróż, zazwyczaj chcemy, aby był to samochód ekonomiczny, a zarazem komfortowy — wybór często pada na SUV-y oraz VAN-y. Nasi klienci na długie wyjazdy najczęściej wybierają spośród kilku modeli. Pierwszym z nich jest bardzo przestronny, komfortowy i oszczędny Mercedes GLC, który w trasie potrafi zadowolić się średnio 7 litrami oleju napędowego na 100 kilometrów. W przypadku większej ilości osób — powyżej 5 — liderem jest Klasa V — auto zapewnia ogromną przestrzeń, pozwala na wiele aranżacji wnętrza i nadal pozostaje oszczędna dzięki wysokoprężnej jednostce napędowej. Cechują ją także bardzo przyzwoite osiągi. Kolejnym często wybieranym autem w długie trasy jest Mercedes GLA, który w trasie spala średnio zaledwie 5,5 l/100km a ponadto zaskakuje ilością miejsca i niezłymi osiągami.

Formalności i wymagania dotyczące wynajmu samochodu

Wynajem auta za granicę nie wiąże się ze spełnieniem większej ilości kryteriów niż wynajem auta na podróż tylko w naszym kraju.  Zazwyczaj wypożyczalnie zwracają uwagę na wiek kierowcy oraz państwo, do którego chcemy podróżować. W ERC każdorazowo wydajemy indywidualną zgodę na wyjazd auta za granicę. Ponadto wymagamy — jak w przypadku każdego najmu w kraju — minimalnego wieku kierowcy na poziomie 21 lat oraz wpłacenia kaucji zwrotnej (kwota zależna jest od wybranego modelu).