ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA - OTRZYMASZ 5% KOD RABATOWY NA PIERWSZY WYNAJEM
Auto do ślubu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wynajmu?
05-06-2022

Auto do ślubu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas wynajmu?

Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej, jeśli nie najbardziej wyjątkowy dzień w naszym życiu. Każdy z nas chce, aby wszystko, co związane z tą chwilą było takie, jak sobie wymarzyliśmy. Istotnym elementem tego wydarzenia jest samochód, którym podróżować będzie Młoda Para. Na co zwrócić uwagę, a także jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Wypożyczenie auta na ślub – o czym należy pamiętać?

Ślub — co dość oczywiste — zazwyczaj planujemy z dużym wyprzedzeniem. Nie inaczej powinno być w przypadku wyboru samochodu do ślubu. Pomijając ten aspekt na początku, później możemy się mocno rozczarować, jeśli wymarzone auto okaże się niedostępne w wybranym przez nas terminie. Auto do ślubu warto zarezerwować przynajmniej kilka miesięcy wcześniej.

Zwróćmy także uwagę na to, od kogo samochód będziemy wynajmować. Na rynku znajdziemy oferty zarówno od wypożyczalni, jak i osób prywatnych. Przewagą profesjonalnej wypożyczalni aut będzie gwarancja, że auto zostanie nam dostarczone we wskazanym terminie, a także, że naszym oczom ukaże się auto, które rzeczywiście chcieliśmy wynająć, w takim stanie jak na zdjęciach, które widzieliśmy w sieci. Niektóre wypożyczalnie (w tym ERC) umożliwiają ponadto obejrzenie auta przed podjęciem decyzji.

Istotna przewaga wypożyczalni jest jeszcze jedna — to cena. Oferty prywatne, to zazwyczaj tylko przyjazd po Parę Młodą, a następnie przejazd do kościoła/USC i kolejno na wesele. W przypadku wypożyczalni w podobnej a często nawet niższej cenie otrzymamy auto na całą dobę.

No dobrze, wybraliśmy już auto, ale co jeszcze powinno nas zainteresować?

Jako najważniejsze w tym dniu osoby, ale także organizatorzy wybierzmy wiarygodną firmę/osobę — na początek sprawdźmy dostępne w sieci opinie na temat wybranej wypożyczalni, jeśli nic nie wzbudzi naszych wątpliwości — podpiszmy jasną umowę wynajmu samochodu ślubnego. Musimy wiedzieć, za co płacimy, co otrzymujemy w ramach umowy (np. specjalne tablice rejestracyjne czy przystrojenie), jakie są godziny i miejsca odbioru/zwrotu auta oraz zasady jego użytkowania. Umowa powinna być prosta i czytelna, jeśli nie rozumiemy któregokolwiek z punktów — nie bójmy się zapytać o szczegóły.

Wybór samochodu – trudna decyzja

W teorii najlepszym samochodem do ślubu jest ten, który podoba się zarówno Pani, jak i Panu młodemu. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Główną rolę odgrywa tutaj stylistyka przedsięwzięcia oraz wymiary sukni ślubnej. Jeśli nie brakuje nam fantazji, możemy zdecydować się na wybór sportowego samochodu, jak np. Ferrari Testarossa czy Mercedes AMG GT C. Jednakże jeśli suknia Panny Młodej będzie miała zbyt dużą rozpiętość, to możemy się nieprzyjemnie rozczarować chwilę przed podróżą. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

W ERC najchętniej wybieranym samochodem do ślubu jest Mercedes S450 w wersji long. Auto potrafi dostarczyć emocji, przyspieszając do setki w mniej niż 5 sekund, a ponadto posiada bardzo przestronne, luksusowe wnętrze i komfortem zdecydowanie przewyższa auta sportowe.

Jaki kolor auta do ślubu wybrać?

Najpopularniejsze kolory aut do ślubu, to biały i czarny. Biel wybierana jest z uwagi na symbolikę — czystość i niewinność, co świetnie wpisuje się w charakter uroczystości. Czerń to z kolei klasyka, elegancka i szyk. Każdy inny kolor także może być dobrym wyborem — wszystko zależy od ustalonej stylistyki. Nie popełnimy faux pas podjeżdżając do ślubu np. w czerwonym Ferrari

Jednakże musimy pamiętać, aby kolor auta współgrał właśnie ze wspomnianą stylistyką oraz dekoracjami i dodatkami. Czerń i biel zazwyczaj pasują do naprawdę wielu kolorów i stylów, jednak czerń zyskuje przewagę nad bielą w aspekcie zestawienia jej z suknią Panny Młodej — po prostu białe auto zlewa się z bielą sukni, co jest mocno widoczne na zdjęciach. Jeśli chcemy wykorzystać auto podczas sesji ślubnej — lepiej wybrać ciemne kolory auta do ślubu.

Pamiętajmy, że ślub to nasz dzień i ważne, aby wszelkie decyzje związane z organizacją tej uroczystości podjąć wspólnie i zgodnie z kimś, kto spędzi z nami resztę życia. Przede wszystkim mamy czuć się tego dnia najlepiej na świecie

I jeszcze jedno…mając ogromny stres i urwanie głowy w dniu ślubu nie powinniśmy zapomnieć o jeszcze jednej i zdecydowanie najważniejszej kwestii – gdzie i w jakim celu zmierzamy naszym luksusowym samochodem.