ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA - OTRZYMASZ 5% KOD RABATOWY NA PIERWSZY WYNAJEM
Gdzie zaparkujesz w Sopocie za darmo? Darmowe parkingi w mieście
20-03-2024

Gdzie zaparkujesz w Sopocie za darmo? Darmowe parkingi w mieście

Sopot to klimatyczny kurort nadmorski, który każdego roku przyciąga turystów piaszczystymi plażami i słynnym, drewnianym molo. Doskonałe połączenie z Gdańskiem i Gdynią oraz bliskość lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czyni z niego wymarzone miejsce na wakacyjny wyjazd. Bardzo wiele osób, zarówno wczasowiczów, jak i mieszkańców porusza się po mieście samochodami. Dlatego ogromnym udogodnieniem, szczególnie w sezonie urlopowym, jest darmowy parking, który w Sopocie znajduje się w kilku lokalizacjach. Gdzie można zaparkować bez opłat? W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy ofertę miasta i przedstawimy najkorzystniejsze rozwiązania. Zapraszamy! 

Sopot - parking darmowy dla każdego

Choć Sopot kusi słońcem i wieloma atrakcjami, to znalezienie wolnego miejsca parkingowego, szczególnie w godzinach szczytu, stanowi ogromne wyzwanie. Podczas wakacji zadanie to często graniczy z cudem. Dlatego miasto aktywnie odpowiada na potrzeby gości i mieszkańców, oddając do ich dyspozycji bezpłatne lub obciążone niewielką opłatą parkingi. 

Gdzie zaparkujemy bez opłat? Jedną z najbardziej znanych lokalizacji jest EKO PARKING SOPOT. To całodobowy darmowy parking w Sopocie przy Ergo Arenie na Placu Dwóch Miast, w pobliżu granicy z Gdańskiem. Choć znajduje się na obrzeżach i do centrum będzie trzeba dotrzeć komunikacją miejską, to mieszcząca się w odległości zaledwie 10 minut plaża stanowi doskonałą rekompensatę. Niedaleko usytuowano parking darmowy na ulicy Władysława Łokietka 53. Bliskość morza i Sopockich Błoni, które należą do chętnie odwiedzanych terenów spacerowych, czynią z niego ciekawą propozycję dla osób złaknionych wypoczynku. 

Turyści chętnie korzystają także z innych parkingów znajdujących się na ulicach:

  • Generała Kazimierza Pułaskiego 21
  • Armii Krajowej 114
  • Powstańców Warszawy 83 
  • Powstańców Warszawy 25. 

Jeśli bardzo zależy nam na lokalizacji blisko sopockiego molo, to darmowy parking podziemny Centrum spełni nasze oczekiwania. Umiejscowiony w niedalekiej odległości od serca miasta kusi wspaniałymi atrakcjami, takimi jak Dom Zdrojowy, ulica Bohaterów Monte Cassino i Pijalnia Wód Solankowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także parking Sopot na ulicy Tadeusza Kościuszki 12. Znajduje się w ścisłym centrum, zachęcając łatwym dostępem do najsłynniejszych punktów turystycznych: od molo, przez Latarnię Morską Sopot, aż po Krzywy Domek. 

A co jeśli nie chcemy zabierać na wakacje własnego auta? Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie wynajem na czas urlopu. To także doskonały sposób na skosztowanie jazdy luksusowymi modelami aut,  pozwalającymi w pełni cieszyć się wolnością i czerpać przyjemność z podróży samochodem, który jest synonimem prestiżu i niepowtarzalnej wygody. Doskonałym wyborem będzie m.in. Mercedes GLA - niezwykle elegancki, komfortowy i przystosowany do wielogodzinnej jazdy. Świetnie sprawdzi się także nowoczesny i wygodny Mercedes Klasy C, który umili podróżowanie nadmorskimi trasami. Wypożyczalnia dysponuje rozbudowaną flotą najwyższej jakości pojazdów. Wystarczy zamówić wybrany model, a firma dostarczy go do wskazanej lokalizacji w umówionym terminie. 

Wakacyjne darmowe parkowanie

Sopot to popularny kierunek turystyczny, dlatego miasto co roku przygotowuje specjalną ofertę, której celem jest rozładowanie ruchu w pobliżu centrum. W ramach wakacyjnego darmowego parkowania można zostawić auto na obrzeżach i przesiąść się w tanią komunikację miejską. Od czerwca do sierpnia, mieszkańcy i turyści mogą poruszać się po mieście meleksami. To niezwykle ekologiczny środek transportu, który szybko dowiezie do najatrakcyjniejszych punktów i popularnych lokalizacji. Najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu przy Ergo Arenie. Jest czynny codziennie i przez całą dobę, oferując aż 700 wolnych miejsc postojowych. Wystarczy pobrać bezpłatny bilet i zostawić go w widocznym miejscu. Tuż obok parkingu znajduje się przystanek, na którym meleks rozpoczyna swoją trasę. Dzięki temu, zamiast tracić czas na przedzieranie się przez zakorkowane ulice i poszukiwanie wolnego miejsca postojowego, możemy dotrzeć do słynnych miejsc bez wjazdu do samego miasta.

Bezpłatny parking - korzyści dla mieszkańców Sopotu

Mieszkańcy Sopotu mogą skorzystać z preferencyjnych abonamentów dostępnych w niskiej cenie. Aby móc ubiegać się o atrakcyjne warunki parkowania, należy posiadać meldunek stały lub czasowy w danej strefie lub rozliczać podatki w mieście. Usługę można wykupić na miesiąc lub jego wielokrotności, a ciekawe uzupełnienie oferty stanowi także tańszy abonament na drugi pojazd w rodzinie. Sopot bardzo poważnie podchodzi do problemu związanego z dostępem do wolnych miejsc postojowych. Mieszkańcy mają możliwość ubiegania się o bezpłatny abonament na jeden pojazd zarejestrowany na wskazanym adresie zamieszkania. 

Na korzystne udogodnienia w ramach parkingu darmowego mogą liczyć także posiadacze Karty Sopockiej z przypisanym numerem rejestracyjnym pojazdu. Jej właściciele raz dziennie są uprawnieni do specjalnej ulgi. W pierwszej godzinie postoju osoby z Kartą Sopocką ponoszą jedynie połowę kosztów za godzinę parkingu. Aby zapłacić mniej, należy użyć karty w automacie przed uiszczeniem wskazanej należności. Należy pamiętać o tym, że preferencyjne warunki postoju obowiązują jedynie wtedy, gdy płacimy za dłuższy parking np. 3 godziny. 

Darmowe parkingi w Sopocie - gwarancja komfortu i oszczędności pieniędzy

Coraz więcej miast mierzy się z problemem braku wolnych miejsc postojowych. W Sopocie darmowe parkingi znajdziemy w zróżnicowanych lokalizacjach, zarówno na obrzeżach, jak i w centrum. Ogromną popularnością cieszy się także wakacyjne darmowe parkowanie oferujące ekologiczny transport meleksami. Do wyboru mamy wiele opcji, dzięki czemu poruszanie się po mieście wynajmowanym autem nie sprawi nam większych kłopotów. W rezultacie zyskujemy pewność, że nasze wakacje w Sopocie będą komfortowe, przyjemne i pełne słońca, pozostawiając po sobie jedynie miłe wspomnienia.